Vaše zkušenosti s městskou ( obecní ) policií

01.10.2012 16:29

Uveřejňujeme zde několik Vašich postřehů...

Já veskrze špatné.Arogance a důležitost převládá.A na námitku,že se snad tak moc nestalo(nikoho jsem neomezil,neohrozil ani nenaboural)mi bylo sděleno ať nejsem drzý.Zajel jsem pouze na Jižní spojce do prostředního pruhu s náklaďákem,kde jsem bohužel neměl co dělat.Na svou obhajobu jsem uvedl to,že jsem naopak umožnil větší plynulost provozu, protože jsem umožnil jinému autu aby se připojil bez možnosti zastavení a následnému rozjetí a tím zpomalení celého pruhu.
Odvedli mě pod majákama na 3 km vzdálenou pumpu a půl hoďky mě tam deptali((
Další věc MěP Lázně Bohdaneč.Kdo neviděl neuvěří))

*

Jeden můj známý vykládal na Václavském náměstí zboží.MP požadovala pokutu.Opodál postávali zdrogovaní cikáni kteří i prodávali drogy.Známý poukázal policistům na tyto individua a řekl že by se měli soustředit spíše na kriminalitu než na zásobující řidiče.Odpověděli že nemá být drzý a pokutu mu napařili naplno bez milosti.

*

To už je dávno,co jsem si zabouchla klíčky u škodovky,MP mi auto otevřeli a až když jsem odjížděla,tak mě ještě zastavili,jestli je to auto moje :)))

 

*

Včera jsem byl v autoškole na referentském školení - já a asi 20 městských policistů. Poslouchat jejich názory a postřehy z praxe bylo docela zajímavé a dost to změnilo můj názor na práci policie. Na jednu stranu, blbce najdeš všude, i mezi měšťáky, na druhou stranu, poslouchat, jak oni spoustu důležitých věcí vůbec nemohou řešit, protože děravé zákony, to působí docela depresivně.

Příklady - pohádka o Mercedesu, který parkuje zásadně nepředpisově, ale vždycky ho tam zaparkovala osoba blízká. Auto navíc stojí tak, aby nešlo ani naložit a odtáhnout.

Auto, které stojí před vjezdem do garáže a evidentně překáží. Majitel auta se hájí tím, že když tam ráno to auto zaparkoval, ta garáž tam ještě nebyla.

 

*

Někteří měšťáci v Praze jsou v pohodě, ale někteří jsou vypatlaní. Jen nevím, jestli městská policie je oprávněna řešit jízdu v jízdních pruzích. Podal bych dotaz k Policii ČR nebo lépe přímo na ministerstvo dopravy a pokud není, tak bych podal stížnost. To, že se zaplatí pokuta neznamená, že jí městská policie nevrátí pokud se prokáže, že pochybyla. Skoro bych vsadil, že to byla městská policie z Prahy 4.
Nicméně náklaďák nad určitou váhu do středového pruhu nesmí s výjimkou několika situací jako je vyhýbání, odvracení nebezpečí, nesjízdnost apod.

 

autory jsou naši přispěvatelé